Dost tlachání! Chci:

MS v biatlonu 2024

  • Sportovní akce
  • Firemní akce

Po jedenácti letech se Mistrovství světa v biatlonu vrátilo do Nového města na Moravě. Závodilo se v termínu od 7. až do 18. února a návštěvnost trhala rekordy. Během devíti závodních dní dosáhla celková návštěvnost areálu 210.681 fanoušků. Denní rekord návštěvnosti atakoval hodnotu 30 000 lidí. Celková návštěvnost biatlonového Mistrovství světa 2024 překonala téměř o 10 tisíc fanoušků minulé závody MS v Novém Městě na Moravě v zimě 2013.

MS_Biatlon_NMNM_2024_a
MS_Biatlon_NMNM_2024_a

Závody v biatlonu jsou pro nás zaběhlá rutina

Pro organizátory závodů jsme zajistili celkem 3 velkostany coby zázemí pro návštěvníky, dobrovolníky a prodejnu oficiálního merchandise. Přes 6 desítek stanů stanů Pagoda 5x5 metrů a 20 nůžkových stanů sloužilo jako brány do areálu, zázemí pro stánkaře nebo organizátory závodů. Téměř 450 m2 LED stěn jsme rozmístili po celém areálu u každé tribuny. Ve stanech jsme položili skoro kilometr čtvereční koberců a postavili 2 stovky metrů Octanormových příček. Zapojili jsme přes 30 televizí, 2 stovky světel a stany vybavili desítkami kusů nábytku.

MS_Biatlon_NMNM_2024_d
MS_Biatlon_NMNM_2024_d

Jinde by se závody kvůli teplu zrušily

Největší výzvou bylo pořádání šampionátu i přes nepříznivé teplé počasí. Řidiči, traťaři, stadioňáci a rolbaři se během nočních hodin nezastavili a každou noc naváželi a rolbovali nový sníh ze zásobníku na závodní trať. Tihle lidé jsou skuteční hrdinové letošního mistrovství světa v Biatlonu v Novém Městě na Moravě. Respekt patří jejich neúnavnému boji s vysokými teplotami. A také prozíravosti organizátorů, kteří pro závody vybudovali vlastní zásobník sněhu. Bez něj by nebylo možné závody uspořádat. V termínu MS nebyl přírodní sníh nikde v Evropě pod hranicí 1 500 metrů nad mořem, protože několik týdnů nemrzlo ani v noci. 

MS_Biatlon_NMNM_2024_l
MS_Biatlon_NMNM_2024_l

Bezkonkurenční kotel fanoušků

Lidé byli neuvěřitelní. „Na to, že český biatlonový tým jezdil do mistrovství světa špatně a nedařilo se nám, tak to, co tady letos fanoušci předvedli, to byla pekelná atmosféra! Divácká kulisa je tady dnes jednoznačně nejlepší ze všech stadionů na světě," zhodnotil letošní závody MS šéf českého biatlonového svazu Jiří Hamza.

MS_Biatlon_NMNM_2024_o
MS_Biatlon_NMNM_2024_o
Souhlasím
###message