Dost tlachání! Chci:

Svěťák v Biatlonu 2018

Těsně před Vánoci v termínu 19. – 23. 12. proběhl další ročník závodů světového poháru v Biatlonu ve Vysočina Aréně v Novém městě na Moravě. Suninvent byl jako oficiální dodavatel závodů opět na značkách- už pátou sezonu. Závody světového poháru v biatlonu a horských kolech jsou zkrátka vrcholné akce celé naší eventové sezony. Podle toho k závodu přistupujeme a celoročně se plánování eventu věnuje téměř celý náš tým od obchodu přes produkci až po výrobu. V týmu je bezmála padesátka profesionálů. Vědí přesně co dělat, aby vše klaplo na jedničku.

Jak se chystají závody světového poháru

Závody MS v Biatlonu jsou pro nás jedním z největších eventů roku. Ať už se bavíme o rozsahu produkčního zajištění, objemu použitých materiálů nebo celkově o potřebném personálního pokrytí, biatlon si všeho žádá nejvíc. Po 5i ročnících závodu už arénu v Novém městě známe jako svoje boty. Po každém ročníku většinou s organizátorem závodů řešíme už jen kosmetické změny, co by se příště dalo udělat ještě líp. Od umístění stanů, stánků, vhodné volby místa pro LED obrazovky až po volbu nábytku a mobiliáře. Jeden ročník závodů skončí a my obratem vytváříme seznam všeho potřebného materiálu a rozdělujeme ho na 2 kategorie: co stačí půjčit a co musíme vyrobit. Nejpozději 2-3 měsíce před začátkem MS začínáme připravovat veškeré materiály. Co nemáme skladem, je nejvyšší čas to nechat vyrobit. Atypické řešení většinou posouvají výrobě laťku zase o kus výš, a proto bývají náročné na čas. V tomto období vyrábíme také stany a nafukovací reklamy pro další partnery závodů.  

Stavba a příprava závodů

Do areálu v průběhu 2 týdnů před akcí navezeme tuny materiálu. Letošní ročník to bylo přes 400 metrů LED obrazovek, 2 velkokapacitní stany, víc než 50 nůžkových stanů různých velikostí, desítky stolů a plynových ohřívačů, stovky židlí. Hned při vstupu do arény jsme pro návštěvníky nachystali vstupní koridory za pomocí stanů a pagod.  Do jídelních zón půjčujeme stany prodejcům jídla a občerstvení. Dodali jsme kompletně vybavené stany pro merchandising a pro partnery Českého Biatlonu. Kolem tratí jsme postavili pro diváky hned 8 velkoplošných LED obrazovek různých velikostí od nejmenší ve VIP stanu 3x2 m až po obrovskou o rozměru 16x9 metrů nad střelnicí. Jakmile máme postaveno, ještě nás čekají dokončovací práce: kontrola stanů, dekorace, zkušební provoz všech LED obrazovek a další AV techniky na stage pro vítěze. No, jsme rádi, když nám zbyde čas na svačinu a kafe.

Designové zastřešení KUPOLE poprvé v Čechách

Zapojujeme také jeden z našich nových produktů, velkokapacitní stan Kupole 3v14. Kupoli s průměrem 14 metrů a výškou 9 metrů jsme umístili jako VIP stan na plochu před Ski Hotel. Stan jsme po celou dobu vyhřívali na komfortních 18-20 stupňů, vybavili dřevěnou podlahou potaženou kobercem, VIP nábytkem, světelným cateringovým pultem a nechyběly ani vánoční dekorace. Ověřili jsme si osobně, že Kupole je nejen designová, ale i funkční. Na našich akcích jste ji proto neviděli naposledy.

Kupole stan
Kupole stan

Závody jsou v plném proudu

Ani během závodů si moc neodpočineme. Jednotlivá stanoviště je třeba obsluhovat, v případě potřeby servisovat, sem tam něco doobjednat nebo fofrem přivézt. Naši lidé ovládají videorežii pro všechny LED obrazovky. Na všechno dění dohlížíme 24 hodin denně. Závody letos po celou dobu provázela fantastická atmosféra- víc než 100.000 fanoušků dokáže udělat pořádný kotel. Náladu nám nezkazila ani obleva, která se prohnala Vysočinou na závěr akce. Ze zasněžených ploch se stala blátivá břečka, což se viditelně promítlo i do čistoty veškerého vybavení.

Je po všem. Jdeme balit

Zatímco ostatní smažili kapra a vybalovali dárky, my balíme vybavení v aréně. Za večer zkrátka zázemí po závodech MS nesbalíte, nás ještě čekala práce několik dní i mezi svátky. Použité vybavení jsme odvezli do skladu, kde jsme ho očistili a vysušili. Teď konečně můžeme říct, že je to za námi. Týdny po ukončení závodu patří vyhodnocení, připomínkám a revizím z obou stran. Letos naštěstí všechno klaplo. Roky zkušeností se nám vracejí. Pak už si jenom v našem týmu rozebereme, co se povedlo a co ne. Běžky nějakou dobu nechceme vidět a ty desetitisícové davy s radostí vyměníme za menší eventy.    

Podílet se na produkci svěťáku není jen tak

Souhlasím
###message