Dost tlachání! Chci:

Jak si vybrat správný stan

Co byste měli zohlednit při výběru správného reklamního stanu? Nabízíme vám srovnání stanů podle nároků na logistiku a složitosti jejich stavby a demontáže. Získáte přehled, v čem jednotlivé varianty stanů vynikají a nad čím u nich budete muset přivřít oko. Pokud stan vybíráte jen podle pořizovacích nákladů, zvyšujete riziko zvolení nevhodného řešení. Ušetříte sice jednorázově při nákupu stanu, ale využívat ho na šňůře vašich akcí vás bude stát majlant.

Podle čeho vybírat

Abyste vybrali správný reklamní stan, musíte co nejlépe předvídat, jak často ho budete používat. Plánujte kolik lidí a materiálu se má do stanu vejít. Na jaká místa s ním budete jezdit? Do jakého povrchu ho budete kotvit? Podle vybraného typu reklamního stanu budete automaticky řešit dostatečně veliké auto na převoz a tým lidí  potřebných pro stavbu stanu. Začínáte u 2 lidí a kombíku u nůžkových a nafukovacích stanů a končíte u nákladních aut, jeřábů, násobků lidí včetně horolezců u atypických stanů a velkostanů. A to už stojí za zvážení, jestli by pro vás nakonec nebylo lepší vybrat jiný stan. Už jen protože nechcete řešit stálý přívod elektriky nebo horolezce, abyste stan postavili. A ještě jedno produkční pravidlo si dobře pamatujte: mějte velký respekt z větru. Čím máte větší stan, tím větší pozor si dávejte. Nikdy nepodceňujte kotvení stanu- bouřky a náhlé poryvy větru svou silou dokážou vyvést bleskovou zkázu.

Nůžkové stany

Nůžkové stany jsou jasným vítězem poměru pořizovací cena stanu x převozní velikost auta x jak probíhá stavba x velikost postaveného stanu. S nůžkáčem vám stačí kombík, 2 lidi a pár minut na rozevření a postavení konstrukce stanu a opláštění. Vybrat si můžete ze základní nůžkové ocelové a nebo si připlatit za lehčí hliníkovou konstrukci. Celopotištěné opláštění stanu je samozřejmost. Nůžkáče se prodávají ve velikostech od 3x3m do 4x 8m. Kotvení stanu do asfaltu nebo dlažby nahradí kovové nebo pískové zátěže.  Nůžkáče se dají výborně navazovat a kombinovat vedle sebe. Převézt a postavit stanové město z nůžkových stanů je násobně jednodušší a levnější než z velkostanů. Pokud netrváte na atypickém designu, který nikdo nemá, praktičtější stan pod sluncem prostě nenajdete!

Velkostany a pagody

Velkostany mívají hliníkovou nebo ocelovou konstrukcí- je modulární po 3,4 a 5ti metrových segmentech. Díky tomu si vyberete velikost stanu, kterou potřebujete. Velkostan sice pojme nejvíc lidí a materiálu ze všech typů stanů, ale velikost stanu je zaplacená vyššími nároky na logistiku a stavbu. Potřebujete už náklaďák a stavba a demontáž velkostanu trvá několik hodin minimálně ve 4 lidech. Problémem u velkostanů může být kotvení do asfaltu nebo dlažby, pokud vám pořadatel nedovolí vrtat kotvy do podkladu. Zátěže adekvátní k velikosti velkostanu mají tuny a musíte je řešit s předstihem před akcí. Velkostan musíte stavět na rovném podkladu. I menší sklon svahu komplikuje stavbu velkostanu, větší sklon svahu ji vylučuje. Z produkčního hlediska je velkostan jedno z nejkomplikovanějších řešení, musíte hlídat nejvíc detailů v místě stavby. Pagody poznáte podle špičatějšího tvaru střechy, jinak jsou konstrukčně, stavebně i logisticky podobně náročné jako velkostany.

Nafukovací stany

Nafukovací stany jsou designová varianta reklamního stanu, nejčastěji po nich sahají firmy z rychloobrátkového nebo sportovního segmentu trhu. Pořizovací cena je několikanásobná v porovnání s nůžkovými stany. U této varianty stanu jste závislí na funkčním přívodu elektriky, ventilátor běží po celou dobu provozu a přebytečný vzduch proudí ven švy nafukovadla. Stan má nízké nároky na logistiku a stavbu, odvezete ho v kombíku, na stavbu vám stačí jeden člověk. Kotvíte ho kolíky nebo pískovými zátěžemi. Nafukovací stan není vhodný pro akce na zelené louce, protože navíc řešíte elektrický generátor. Pokud elektrika nefunguje, stan se vám během pár chvil vyfoukne a spadne. Ale zase je to opravdu jediný stan, který se po vybalení za pár minut postaví- nafoukne sám. Doporučili bychom ho pro akce, kde má promotým nabitý program a mění místo akce několikrát za den, zároveň jde o místa se stabilním přívodem elektriky. Stavba i demontáž stanu jim zabere pár minut.

Pneumatické stany

Pneumatické stany jsou designová varianta reklamního stanu. Nejčastěji ho používají sportovní a rychloobrátkové firmy. U této varianty stanu nafukujete jednotlivé segmenty stanu. Konstrukce stanu vzduch drží, dokud ji opět nevyfouknete. Pořizovací cena pneumatického stanu je několikanásobná v porovnání s nůžkovými stany. Pneumatický stan má nízké nároky na logistiku a stavbu, odvezete ho v kombíku, na stavbu vám stačí jeden člověk a podle velikosti stanu 5- 10 minut na jeho nafouknutí. Postavit ho můžete v podstatě kdekoli, je nejvíc nezávislý a tolerantní k požadavkům na umístění podobně jako nůžkový stan. Pokud nechcete pneumatický stan pumpovat ručně, zachrání vás i na louce elektrická pumpa s redukcí do 12V zásuvky auta. Pneumatický stan je vhodné řešení, pokud plánujete akce v přírodě, na horách, na sportovních akcích, které se staví na zelené louce.

Atypické stany

Po atypických stanech saháte, když se chcete ukázat. Atypické stany jsou nejnákladnější řešení jak na konstrukci, tak na logistiku a stavbu. Vy ale potřebujete udělat dojem a přitáhnout pozornost zákazníků, kteří jsou v dnešní době čím dál rozmlsanější. Jediná hranice při tvorbě atypického stanu je vaše fantazie a i tu vám rádi rozšíříme. Když spojíte svoje záměry s profi designérem a konstruktérem, tak společně vytvoříte vskutku originální stan. Pak už prostě mávnete rukou nad vícenáklady na logistiku, jeřáb a horolezce na stavbu stanu. Z produkčního hlediska je atypický stan další z nejkomplikovanějších zastřešení. Při jeho provozu musíte hlídat nejvíce detailů v místě stavby- sklon, povrch, otevřenost místa vůči větru, kotvení.

Souhlasím
###message