Dost tlachání! Chci:

FIS svěťák ve Špindlu 2019

Do Špindlerova Mlýna se po 8 letech vrátil světový pohár ve sjezdovém lyžování žen v disciplínách slalom a obří slalom. A my byli u tentokrát u toho jako oficiální dodavatel závodu. Spolupořadatelem závodů a našim klientem byla společnost Tatry mountain resort. Zvládnout produkci jakéhokoli svěťáku je extrémní nápor. Podle toho k závodu přistupujeme- chystání eventu se věnuje téměř celý náš tým od obchodu přes produkci až po výrobu.

FIS world cup produkovaný SUNINVENTEM?
Challenge accepted!

Pro nás tyhle závody znamenaly obrovskou výzvu. Na rozdíl od arény v Novém Městě na Moravě, kterou známe do posledního koutku, jsme se museli se Špindlem teprve seznámit. Areál a jeho infrastrukturu jsme vůbec neznali, když nepočítáme pár dnů lyžování s rodinou. Navíc se přípravy na závody konaly za plného provozu zimního areálu v období jarních prázdnin. Špindlerův mlýn praskal ve švech a byly dny, kdy ve Svatém Petru lyžovalo skoro 10.000 návštěvníků za den. Proto bylo nezbytné vše dobře připravit, naplánovat a zkoordinovat navezení vybavení, abychom se vyhnuli dopravnímu kolapsu v přetíženém zimním středisku.

IMG_20190222_131804
IMG_20190222_131804

Nebyla to žádná Havaj...

Víc než půl roku před akcí jsme začali pravidelně navštěvovat areál. Potkávali jsme se s místními pořadateli závodů a nasávali od nich zkušenosti a informace. Z rozsahu plánovaného vybavení bylo jasné, že půjde o obrovský event. Zajišťovali jsme pro pořadatele závodů stavbu tribun v cílovém prostoru pro 3.000 diváků, dodali jsme a postavili stany pro závodní týmy, novináře, VIP stany a catering. Vybavili jsme zázemí sportovních komentátorů, časoměřičů, akreditací a technické přejímky. Postavili jsme zázemí pro závodnice na startu obřího slalomu a slalomu. U chystání stanu pro obřák jsme posunuli pár firemních rekordů: stan jsme stavěli nejvýš- v nadmořské výšce 1.200 metrů nad mořem a ve větru, který opakovaně překonával hranici 90 km/hod. Že nikdo a nic neodletělo je jasný důkaz vítězství hrubé síly a masivního kotvení nad přírodními živly!

Jedny z nejodolnějších stanů na světě

IMG_20190306_170843
IMG_20190306_170843

Jak se staví svěťák v lyžování krok za krokem

Na místě závodů začínáme operovat od 20. února, tedy téměř 3 týdny před akcí. I když se 3 týdny zdá jako dost času, náš produkční plán je hustě našlapaný. Začínáme se stavbou 2 tribun a 2 velkostanů v cílovém prostoru. Přestože nám počasí příliš nepřálo, vítr, déšť ani sníh nás nezbrzdil. Stihli jsme nachystat všechno podle harmonogramu, abychom mohli pokračovat s dalšími pracemi. Tím bylo třeba usazení a následné vybavení komentátorských buněk na platformu umístěnou na hlavní tribuně ve výšce 15 metrů. Poslední fází přípravných prací bylo dolaďování vnitřního vybavení. Pár dní před ostrým startem vybavujeme VIP stany, Press, týmy a také samozřejmě pro Catering a pokladny u vstupů do areálu.

3, 2, 1 start!

Branky jsou postavené, tréninky odjeté, závodníci připravení, areál praská ve švech pod náporem návštěvníků. Ani během závodů si moc neodpočineme. Jednotlivá stanoviště je třeba obsluhovat, v případě potřeby servisovat, sem tam něco doobjednat nebo fofrem přivézt. Víkendové závody měly úžasnou atmosférou, na slalom a obří slalom se přišlo podívat téměř 20.000 diváků, kteří si závody náramně užili. Během akce dohlížíme, aby měly týmy, novináři, závodníci i catering v zázemí a VIP stanech dostatek pohodlí a tepla, které jsme zajistili za pomocí naftových a elektrických topidel. Event, který jsme skoro půl roku připravovali byl po dvou tréninkových a po dvou závodních dnech fofrem za námi. A my můžeme hrdě říct, že úspěšně a bez problémů.

Je po všem. Balíme vybavení do skladů

Zatímco si ostatní užívají jarní lyžování, my balíme vybavení po závodech v aréně. Za večer zkrátka zázemí po závodech MS nesbalíte, nás ještě čekal týden práce. Použité vybavení jsme odvezli do skladu, kde jsme ho očistili a vysušili. Teď konečně můžeme říct, že je to za námi. Týdny po ukončení závodu patří vyhodnocení, připomínkám a revizím letošního řešení z obou stran- pořadatelské i dodavatelské. Pak už si jenom v našem týmu rozebereme, co se nám povedlo a co míň. Lyže už letos nechceme vidět a ty desetitisícové davy s radostí vyměníme za menší závody.   

Vítr, sníh, déšť, tribuny, stany, vybavení a mraky práce

Souhlasím
###message